Studentům timemanagement neuškodí, ale také výrazně nepomůže

young woman holding a clock. time management concept. summer time (Daylight Saving Time)

Víte, jaké školení studenti nejčastěji vyžadují? Timemanagement. Mají pocit, že díky tomu se dozvědí nějaké naprosto převratné techniky, díky kterým začnou fungovat úplně jinak. Obvykle se však žádné zázraky nedějí. Překvápko?

Když přestanete sami sebe klamat, tak ani ne. V praxi funguje, že timemanagement je skvělá věc a opravdu, při dodržování spousty chytrých pravidel, může pomoci velmi vytíženým lidem, na které útočí ze všech stran spousta požadavků a úkolů.

Nicméně student ve své podstatě až tak moc vytíženým člověkem není. Je jasné, že tomu teď nevěříte a necháváte se unést stresem ze zkoušek a projektů a také tlakem toho, abyste zvládli své volnočasové aktivity a nějakou tu brigádu. Chce hodně velký nadhled to přiznat, ale na většinu studentů připadne i spousta promarněného času. Flákání (populárně prokrastinace), Vás dokáže uzavřít do malého světa, ve kterém jste schopni řešit jen úkoly, které jsou na Vás kladeny z vnějšku.

My toto řešíme s našimi stážisty dennodenně. Pro nás je stáž nejen o předávání vědomostí, ale také o „otevírání hlav“. Někdy se to zadaří, jindy ne. A když ano, vyroste nám student v dospělou sebevědomou osobu s životním cílem přímo před očima.

První krok k překonání prokrastinace a k lepšímu využití vlastního času je získání chuti do práce – najednou naleznete její smysl a hodnotu, začnou se vám otevírat nové příležitosti. Samozřejmě to stojí spoustu odříkání, ale přináší spoustu pravdy o vaší budoucnosti. Co to zkusit?

Tým Umím se prosadit
info@umimseprosadit.cz